Humanus wymiata

Humanus wymiata!!!

W dniu 16.XI.2019 drużyna debat oksfordzkich HUMANUS zakwalifikowała się do II Finałów Pomorskich Mistrzostw Debat Oksfordzkich Rhetorica .Nasz zwycięski tem wystąpił w składzie: Olga Kwiatek , Julia Wielińska i Mateusz Zajączkowski z klasy II B oraz Sandra Wiczling z klasy III A.

Nasz zespół nie dał przeciwnikom żadnych szans zwyciężając wszystkie swoje debaty. Tezy eliminacji były zróżnicowane tematycznie i wymagały od naszego zespołu ogromnej wiedzy merytorycznej. Tezy brzmiały: „Debata w formule oksfordzkiej nie ma znaczącego wpływu na rzeczywistość”, „W Polsce powinno się wybudować elektrownię jądrową”, „ W Polsce powinno się wprowadzić system dwu partyjny”.

W mistrzostwach wystąpiły szkoły z całego województwa pomorskiego, a oprócz naszej szkoły w elitarnym finale znalazły się II LO z Gdańska, III LO z Gdyni oraz Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Finały odbędą się 26.XI.2019 roku w kultowym Europejskim Centrum Solidarności. Serdecznie zapraszamy.

Dumny i szczęśliwy opiekun KDO Humanus.

PS Wielkie podziękowania dla członków klubu debat i uczniów VIII (Sarze, Mikołajowi, Piotrowi, Jakubowi, Esterze i Idze) za wsparcie i kibicowanie w trakcie turnieju.

Data dodania: 2019-11-16 23:29:18
Data edycji: 2019-11-22 13:16:41