D – humanistyczny z rozszerzonym językiem niemieckim lub angielskim

(edukacja obywatelska i europejska)

w której uczeń wybrać musi w procesie rekrutacji jedną z dwóch grup językowych:

I grupa

(w prawej rubryce liczba godzin języka obcego w tygodniu w trzech kolejnych latach)

język niemiecki

5-4-6-5

język angielski

2-2-2-2

II grupa

(w prawej rubryce liczba godzin języka obcego w tygodniu w czterech kolejnych latach)

język angielski

5-4-6-5

język niemiecki

2-2-2-2

Uwaga! Klasa przygotowuje do matury z języka niemieckiego (gr. I) lub angielskiego  (gr. II) na poziomie rozszerzonym, dlatego kandydaci zobowiązani są znać podstawy języka obcego właściwego dla danej grupy  III etap edukacyjny.

Pozostałe przedmioty, które będą nauczane w wymiarze rozszerzonym

historia

3-4-4-4

język polski

2-3-2-2

Uwaga! Klasa przygotowuje do matury z pierwszego języka obcego na poziomie rozszerzonym. W grupie II nauczyciel będzie realizował program kontynuacyjny języka angielskiego, natomiast w grupie I nauczyciel będzie nauczał języka francuskiego od podstaw.

Klasa ma charakter społeczny, będzie realizowała program przygotowujący do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym. W realizacji programu tego oddziału szkoła współpracuje z Instytutem Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Przedmiotem uzupełniającym w klasie II i III będzie przyroda.

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów w procesie rekrutacji:

j. polski

historia

1 gr. język niemiecki
2 gr. język angielski

Klasa ma charakter społeczny, będzie realizowała program przygotowujący do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym. W realizacji programu tego oddziału szkoła współpracuje z Instytutem Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie tej klasy zdobyli wiele nagród w konkursach i olimpiadach, np.:

• Olimpiada Języka Niemieckiego – finaliści w roku 2011 i 2015 r.,
  • Mistrzostwa Polski Debat w formule oksfordzkiej – I miejsce w Polsce,
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Odyseja Umysłu,
  • konkursy literackie i recytatorskie,
  • Internetowy Konkurs Teatralny – I miejsce w Polsce w 2016 (zespół międzyklasowy),
  • projekty międzynarodowe.

Absolwencitego typu klasy studiująnajczęściej filologię polską, germanistykę, filologię angielską, politologię, prawo, administrację, historię, pedagogikę, psychologię, skandynawistykę, kulturoznawstwo.

Data dodania: 2018-03-23 20:04:25
Data edycji: 2020-06-26 17:59:20