C/G - biologiczno - chemiczny

C/G biologiczno - chemiczny  (dla uczniów po gimnazjum)

w którym są następujące przedmioty ujęte w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym (w prawej rubryce liczba godzin w tygodniu w trzech kolejnych latach):

biologia

2-6-5

chemia

2-6-5

Chemia będzie realizowana w oparciu o program autorski, częściowo w podziale na grupy realizując innowację pedagogiczną chemia praktyczna.

W realizacji programu tego oddziału Szkoła współpracuje z Wydziałem Farmacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską; uczniowie podczas zajęć na uczelniach biorą udział w ćwiczeniach laboratoryjnych.

W oddziale tym nauczane są języki obce:

poziom kontynuacyjny

poziom podstawowy

grupa I

język angielski (3-3-4)

język rosyjski(2-3-1)

grupa II

język angielski (3-3-4)

język rosyjski(2-3-1)

Uwaga! Grupy zróżnicowane są pod względem poziomu zaawansowania języka angielskiego.

Uczniowie tej klasy zdobyli wiele nagród w konkursach i olimpiadach, np.:

• Olimpiada Chemiczna – finalista w 2014,Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – I miejsce w Polsce w roku 2006,
  • Wojewódzki Turniej Wiedzy Ekologicznej – II miejsce w roku 2006,
  • Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks” - 2014, 2016 i 2018,
  • Konkurs Matematyczno-Fizyczny Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks” (2013),
  • Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej „Wygraj indeks” (2014),
  • Ogólnopolski konkurs im. Prof. Antoniego Swiniarskiego 2019.

Absolwenci klasy C studiująnajczęściej medycynę, farmację, biotechnologię, dietetykę, fizjoterapię, techniki dentystyczne, stomatologię, analitykę medyczną, weterynarię, chemię, biologię, biologię medyczną, psychologię zdrowia.

Data dodania: 2019-03-16 19:13:36
Data edycji: 2019-03-20 19:39:26