3A na Lazurowym Wybrzeżu

W minionym tygodniu klasa 3a wróciła z wycieczki z Lazurowego Wybrzeża. Był to czas pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Zamieszkiwali uroczą Imperię, włoskie nadmorskie miasteczko położone wśród gór. Oczarowani klimatyczną Italią zwiedzili malownicze Cervo, górskie Pieve di Teco i starożytne San Remo. Podróże niejednokrotnie umilali uliczni grajkowie, dzieląc się swoją muzyką. Uczniowie nie zapomnieli o odpoczynku chłonąc ostatnie promienie słoneczne na pobliskiej plaży.

Odwiedzili również Monaco, mogąc poczuć tamtejszy przepych oraz Francję: Cannes – niemalże czując obecność gwiazd kina za swoimi plecami i Niceę – która była doskonała w każdym calu. Oprócz odkrywania kolejnych kawałków świata trzecioklasiści obcowali ze sztuką. Podziwiali tamtejszą architekturę oraz zwiedzili muzeum Chagalla – francuskiego artysty, który swymi niesztampowymi dziełami przeniósł ich w krainę snów. Ostatni dzień spędzili w Gardalandzie, parku rozrywki, który dostarczył uczniom duży zastrzyk adrenaliny.

Podróż pozwoliła im poszerzyć horyzonty oraz zacieśnić przyjacielskie więzi, dlatego wspominana będzie niezwykle ciepło i nostalgicznie.

Data dodania: 2019-09-16 10:49:00
Data edycji: 2019-09-16 10:50:48