11 listopada - Narodowe Święto i Gdańska Parada Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego w dniu 11 listopada, w piątek 8 listopada, na szczelnie wypełnionej auli naszego liceum, odbyła się uroczysta prezentacja ukazująca drogę Polski i Polaków do odzyskania niepodległości, po ponad 123 letnim okresie zaborów. Następnie o godzinie 11.11 dla upamiętnienia rocznicy odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, podobnie jak w wielu innych polskich szkołach.

W świąteczny poniedziałek 11 listopada wzięliśmy udział w XVII gdańskiej Paradzie Niepodległości. Razem z tysiącami uczestników, wśród biało-czerwonych barw, zabytkowych samochodów, historycznych strojów przeszliśmy ulicami Podmłyńską, Wielkimi Młynami, Jana Heweliusza, Korzenną, Kowalską pod pomnik króla Jana III Sobieskiego, skąd marsz ruszył w stronę Długiego Targu. Tu odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie zaczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dziękujemy Juliannie, Kindze, Maciejowi i Mikołajowi z klasy IID oraz grupie uczniów z IIID za reprezentowanie Ósemki.

Ewa Ronowska, Ewa Wójcicka

Data dodania: 2019-11-08 11:11:11