1 września 2009 - Inauguracja roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego okiem pierwszaka, czyli witamy w VIII LO!

• 8:45 - Przerażone pierwszaki dobierają się w grupy, a uczniowie starszych klas swobodnie rozmawiają ze sobą.
  • 9:03 - Napięcie rośnie. Wszyscy ustawiają się na odpowiednich miejscach. Do swoich klas podchodzą wychowawcy.
  • 9:08 - Coś zaczyna się dziać. Wchodzi poczet sztandarowy, śpiewamy hymn.
  • 9:17 - Pan dyrektor Romuald Cichocki rozpoczyna uroczystość, wita zaproszonych gości, wspomina o 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mówi też o tym, co będzie nas czekać w nowym roku szkolnym.
  • 9.45 - Głos zabiera nasz francuski gość - attaché do spraw kultury przy Ambasadzie Francuskiej p. Paul Romanovich, jego słowa tłumaczy p. Iwona Szwoch. Gość gratuluje pomysłu utworzenia 4-letniej klasy francuskiej, gdyż jak sam mówi, język francuski jest językiem dyplomacji i jednym oficjalnych języków Unii Europejskiej.
  • 10:13 - Kończy się oficjalna część uroczystości. Uczniowie hurmem rzucają się do drzwi, wprawiając w osłupienie pierwszaki.
  • 10:16 - W klasach rozpoczynają się spotkania z wychowawcami. Poznajemy plan zajęć na rok szkolny 2009/2010
  • Około godziny 11:00- Uczniowie opuszczają szkołę. Wrócą tu jutro z torbami pełnymi książek i zeszytów.

Ania Konikowska i Magda Drozdek Ia

Data dodania: 2018-03-13 13:03:14